top of page

2021 går mot sitt slut!

Uppdaterat: 15 dec. 2021

Vi har lagt ut lite information som en påminnelse om sophanteringen i sopsugen och soprummet.

Sop trycket brukar bli högt under slutet december och det kommer bokas en extra tömning av soprummet i mellandagarna. https://www.brflugnvattnet1.se/vanliga-fragor på avfallshanteringgif

Med bästa hälsningar styrelsen!38 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page