top of page

Bokningstablå i tvättstuga

Den 26 augusti byts bokningstablån ut i tvättstugan på Vävar Johans gata 15. Bokningstablån har varit trasig och det har inte gått att komma in i tvättstugan med bricka. Fram tills dess står dörren till tvättstugan öppen och det är först till kvarn som gäller när man vill tvätta.


Viktigt även att ni städar efter er när ni tvättat klart. Töm luddfiltret i torktumlaren, ta bort eventuellt skräp i gummihöljet vid öppningen, torka av tvättmaskiner och golv om ni spillt tvättmedel samt ta med er all er tvätt.

77 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page