top of page

Dags för klippning av häckar

Uppdaterat: 14 juni 2021

Under vecka 24, med start tisdagen den 15 juni, kommer alla häckar klippas i föreningen.


Vi ber därför alla med uteplats att plocka bort ljusslingor samt flytta undan utemöbler etc. ca. 1 meter från häcken, så att de kommer åt att klippa allt, dvs. utsida, ovansida och insida av häcken. Ni som vill

att de klipper insidan av häcken mot er terrass måste även lämna grinden öppen.

15 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page