top of page

Dags för klippning av häckar

Uppdaterat: 14 juni 2021

Under vecka 24, med start tisdagen den 15 juni, kommer alla häckar klippas i föreningen.


Vi ber därför alla med uteplats att plocka bort ljusslingor samt flytta undan utemöbler etc. ca. 1 meter från häcken, så att de kommer åt att klippa allt, dvs. utsida, ovansida och insida av häcken. Ni som vill

att de klipper insidan av häcken mot er terrass måste även lämna grinden öppen.

18 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Byte av matta på loftgångarna

KVM Roslagen har fått i uppdrag av Nordstaden och styrelsen för Brf Lugnvattnet 1 att byta ut mattan som ligger på loftgångarna och justera marksten som ligger under mattan. Arbetet startar tisdag 28/

Garagestädning

Måndagen den 3 juni städar Coreclean vårt garage. Städningen pågår mellan kl.08:00-16:00., så under den tiden ska burarna lämnas helt tomma och olåsta. Detta för att minimera risker samt uppnå bästa r

Kallelse till årsstämma i BRF Lugnvattnet 1

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2024-06-02 Tid: 13.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

コメント


bottom of page