top of page

Dags för loppis!

I samband med att vi har en container tillgänglig så tänkte vi anordna en loppis på innergården. Alla boende i föreningen är välkommen att sälja, så passa på att rensa era förråd och ta en filt/ett bord och sälj allt ni inte behöver eller vill ha längre.


När: 29 maj

Tid: 11:00-16:00

Plats: Innergården BRF Lugnvattnet 1


Varmt välkomna!


P.S. Det ni inte får sålt eller vill behålla kan ni sen slänga i containern som kommer att stå vid muren nära Vävar Johans gata 13.

126 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Byte av matta på loftgångarna

KVM Roslagen har fått i uppdrag av Nordstaden och styrelsen för Brf Lugnvattnet 1 att byta ut mattan som ligger på loftgångarna och justera marksten som ligger under mattan. Arbetet startar tisdag 28/

Garagestädning

Måndagen den 3 juni städar Coreclean vårt garage. Städningen pågår mellan kl.08:00-16:00., så under den tiden ska burarna lämnas helt tomma och olåsta. Detta för att minimera risker samt uppnå bästa r

Kallelse till årsstämma i BRF Lugnvattnet 1

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2024-06-02 Tid: 13.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Comments


bottom of page