top of page

Dags för loppis!

I samband med att vi har en container tillgänglig så tänkte vi anordna en loppis på innergården. Alla boende i föreningen är välkommen att sälja, så passa på att rensa era förråd och ta en filt/ett bord och sälj allt ni inte behöver eller vill ha längre.


När: 29 maj

Tid: 11:00-16:00

Plats: Innergården BRF Lugnvattnet 1


Varmt välkomna!


P.S. Det ni inte får sålt eller vill behålla kan ni sen slänga i containern som kommer att stå vid muren nära Vävar Johans gata 13.

119 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page