top of page

Dags för vårens container

Mellan den 17-21 maj finns vårens container på plats (hämtas den 22 maj). Containern står som vanligt vid stenmuren nära Vävar Johans gata 13, så ta chansen att slänga alla era grovsopor.


Detta får ni INTE slänga i containern: ● Elektronikavfall (alla sladd- eller batteridrivna produkter) ● Färg/farligt avfall ● Kylskåp ● Bildäck ● Bilbatterier Koden till containerlåset finns här: https://www.brflugnvattnet1.se/container


118 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page