top of page

Dags för vårens container

Mellan den 17-21 maj finns vårens container på plats (hämtas den 22 maj). Containern står som vanligt vid stenmuren nära Vävar Johans gata 13, så ta chansen att slänga alla era grovsopor.


Detta får ni INTE slänga i containern: ● Elektronikavfall (alla sladd- eller batteridrivna produkter) ● Färg/farligt avfall ● Kylskåp ● Bildäck ● Bilbatterier Koden till containerlåset finns här: https://www.brflugnvattnet1.se/container


142 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Byte av matta på loftgångarna

KVM Roslagen har fått i uppdrag av Nordstaden och styrelsen för Brf Lugnvattnet 1 att byta ut mattan som ligger på loftgångarna och justera marksten som ligger under mattan. Arbetet startar tisdag 28/

Garagestädning

Måndagen den 3 juni städar Coreclean vårt garage. Städningen pågår mellan kl.08:00-16:00., så under den tiden ska burarna lämnas helt tomma och olåsta. Detta för att minimera risker samt uppnå bästa r

Kallelse till årsstämma i BRF Lugnvattnet 1

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2024-06-02 Tid: 13.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Comentários


bottom of page