top of page

Förtydligande föryngringsbeskärning

Hej!


Det är endast buskar på 2 sektioner vid sida av fasad (punkthusens baksida) som kommer att föryngringsbeskäras. De andra häckarna vid uteplatserna toppas så att skotten försvinner - då blir de täta och fina.


Därmed kommer inte alla buskar att beskäras kring uteplatserna. Styrelsen mottog bristfällig info om förfarandet och vi ber om ursäkt för förvirringen!

Hälsningar Styrelsen

27 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page