top of page

Förtydligande föryngringsbeskärning

Hej!


Det är endast buskar på 2 sektioner vid sida av fasad (punkthusens baksida) som kommer att föryngringsbeskäras. De andra häckarna vid uteplatserna toppas så att skotten försvinner - då blir de täta och fina.


Därmed kommer inte alla buskar att beskäras kring uteplatserna. Styrelsen mottog bristfällig info om förfarandet och vi ber om ursäkt för förvirringen!

Hälsningar Styrelsen

27 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Byte av matta på loftgångarna

KVM Roslagen har fått i uppdrag av Nordstaden och styrelsen för Brf Lugnvattnet 1 att byta ut mattan som ligger på loftgångarna och justera marksten som ligger under mattan. Arbetet startar tisdag 28/

Garagestädning

Måndagen den 3 juni städar Coreclean vårt garage. Städningen pågår mellan kl.08:00-16:00., så under den tiden ska burarna lämnas helt tomma och olåsta. Detta för att minimera risker samt uppnå bästa r

Kallelse till årsstämma i BRF Lugnvattnet 1

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2024-06-02 Tid: 13.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Comments


bottom of page