Arbete med föreningens smidesräcken påbörjas den 29/8

Uppdaterat: 31 aug.

ME Måleri påbörjar arbetet med att renovera föreningens smidesräcken samt vissa av våra portar den 29 augusti. De kommer att börja arbeta i våra allmänna utrymmen som bland annat loftgångarna och återkommer med vidare information om åtgärder som berör utrymmen som bara nås via vissa lägenheter.

74 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi kommer att påbörja installation av laddboxar i garaget under nästa vecka (v. 46) på 30 garageplatser. Arbetet kommer att ske mellan tiderna 07:00 - 16:00. Ni som har garageplats och berörs av dett

Angående fastighetens uppvärmning och temperaturen i våra lägenheter som många frågat om, så har vi åtgärdat det fel som tidigare hittat genom att byta ut det trasiga expansionskärlet. I samband med d

Nu har vi fått ett nummer som visas på skärmen på din telefon, när någon ringer på porttelefonen. Tidigare stod det okänt/hemligt nummer. Numret som visas är: +46 8 452 09 24. Som tidigare låser du up