top of page

Planerad rensning i cykel- och barnvagnsförråd

Uppdaterat: 24 mars

Våra cykel- och barnvagnsförråd börjar bli väldigt fulla och en rensning av dem är välbehövlig. Vi har anlitat en firma för att hjälpa oss att rensa. De kommer under fredagen den 31 mars att röra sig i föreningens lokaler för att märka upp de saker som finns i cykel- och barnvagnsförråden och i cykelställen utomhus, samt lämna informationslappar i postfacken om förfarandet. Det är viktigt att ni kontrollerar era tillhörigheter och plockar bort uppmärkningen senast 20 april. De saker som fortfarande har märkningen kvar den 21 april kommer att tas om hand som hittegods. Har ni frågor kan ni kontakta styrelsen på info@brflugnvattnet1.se.


85 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page