top of page

Underhållsarbete på fiberförbindelse

Stokab kommer att göra ett planerat underhållsarbete på en fiberförbindelse som kommer att påverka föreningens bredband. Underhållsarbetet innebär två korta avbrott på 10 minuter, det första kl 08:00 och det andra 16:00 den 3 maj. Under tiden som arbetet utförs kommer ni tyvärr få avbrott i leveransen och bredband, bredbandstelefoni och bredbands-tv kommer inte att fungera under avbrottet.


Har ni frågor?

Om du har frågor eller behöver hjälp, kontakta gärna Stockholms Stadsnäts kundtjänst på 08-5012 20 10. De har öppet på vardagar 08:00-22:00, samt helgdagar 10:00-18:00.

88 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Av hänsyn till alla boendes säkerhet, trivsel och kostnader vill vi uppmana och påminna om följande: Se till att portar går igen när ni passerar, främst för att undvika att obehöriga tar sig in i fast

Som ett led i förbättringen av föreningens energiförbrukning samt för att få bättre koll på vårt inomhusklimat i fastighetens alla lägenheter har tjänsten värmeoptimering beställts av vår fjärrvärmele

bottom of page