top of page

Underhållsarbete på fiberförbindelse

Stokab kommer att göra ett planerat underhållsarbete på en fiberförbindelse som kommer att påverka föreningens bredband. Underhållsarbetet innebär två korta avbrott på 10 minuter, det första kl 08:00 och det andra 16:00 den 3 maj. Under tiden som arbetet utförs kommer ni tyvärr få avbrott i leveransen och bredband, bredbandstelefoni och bredbands-tv kommer inte att fungera under avbrottet.


Har ni frågor?

Om du har frågor eller behöver hjälp, kontakta gärna Stockholms Stadsnäts kundtjänst på 08-5012 20 10. De har öppet på vardagar 08:00-22:00, samt helgdagar 10:00-18:00.

72 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page