top of page

Byte av trall på terrasser

Som aviserats i trappuppgångar kommer det att bytas ut en del trallar på terrasserna längs Båtbyggargatan, Vävar Johans gata och Rorgängargatan under v.17, v.18 och v.19.


Under dessa tre veckor kommer det därför att vara en del ljud och rörelse i fastigheten från detta arbete.


Arbetet kommer att utföras av Baggens Bygg.


Har ni frågor om detta arbete, vänligen kontakta vår förvaltare på Nordstaden, Antoni Idzikowski på Antoni@nordstaden.se.

108 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page