top of page

Installation av laddboxar i garage

Uppdaterat: 14 nov. 2022

Vi kommer att påbörja installation av laddboxar i garaget under nästa vecka (v. 46) på 30 garageplatser. Arbetet kommer att ske mellan tiderna 07:00 - 16:00.


Ni som har garageplats och berörs av detta ombedes kika på den avisering som finns uppsatt på din garageplats. Där finns vidare instruktion om exakt när installation kommer att ske och om ni behöver flytta bilen helt eller bara backa ut den en bit.


Arbetet kommer att ske enligt följande:

V46 - plats 8 - 21 (Vissa av dessa har laddare redan men montören behöver passera dessa platser med kablar från elrummet.)

V47 - plats 22 - 33

V48 - plats 42 - 51


OBS! Har ni andra föremål än en parkerad bil bör dessa även vara bortplockade innan installation, samt lämna burdörren öppen.


Zälls el kommer att utföra installationen och har ni frågor, vänligen kontakta då Stefan (projektledare) på 076 864 26 94 eller Sinisa (montör) på 070 405 61 97.

106 visningar1 kommentar

Senaste inlägg

Visa alla

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2023-06-11 Tid: 14.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Som aviserat i era postfack behöver fogarna i fasaderna åtgärdas och i samband med det har vi beställt tvätt av hela fasaden för att bland annat få bort algpåväxt. Vi måste rengöra fasad för att kunna

Vi har under våren gjort en intresseförfrågan kring inglasning av balkong bland föreningens medlemmar. Tyvärr var intresset inte tillräckligt stort för att styrelsen skall driva det vidare, vilket äve

bottom of page