top of page

Installation av laddboxar i garage

Uppdaterat: 14 nov. 2022

Vi kommer att påbörja installation av laddboxar i garaget under nästa vecka (v. 46) på 30 garageplatser. Arbetet kommer att ske mellan tiderna 07:00 - 16:00.


Ni som har garageplats och berörs av detta ombedes kika på den avisering som finns uppsatt på din garageplats. Där finns vidare instruktion om exakt när installation kommer att ske och om ni behöver flytta bilen helt eller bara backa ut den en bit.


Arbetet kommer att ske enligt följande:

V46 - plats 8 - 21 (Vissa av dessa har laddare redan men montören behöver passera dessa platser med kablar från elrummet.)

V47 - plats 22 - 33

V48 - plats 42 - 51


OBS! Har ni andra föremål än en parkerad bil bör dessa även vara bortplockade innan installation, samt lämna burdörren öppen.


Zälls el kommer att utföra installationen och har ni frågor, vänligen kontakta då Stefan (projektledare) på 076 864 26 94 eller Sinisa (montör) på 070 405 61 97.

123 visningar1 kommentar

Senaste inlägg

Visa alla

Byte av matta på loftgångarna

KVM Roslagen har fått i uppdrag av Nordstaden och styrelsen för Brf Lugnvattnet 1 att byta ut mattan som ligger på loftgångarna och justera marksten som ligger under mattan. Arbetet startar tisdag 28/

Garagestädning

Måndagen den 3 juni städar Coreclean vårt garage. Städningen pågår mellan kl.08:00-16:00., så under den tiden ska burarna lämnas helt tomma och olåsta. Detta för att minimera risker samt uppnå bästa r

Kallelse till årsstämma i BRF Lugnvattnet 1

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2024-06-02 Tid: 13.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

1 Comment


Hej! En undran angående installationen av elboxar på alla garageplatser. Har det skett en hyreshöjning pga av det?

Like
bottom of page