top of page

Rensning av våra cykelförråd


Nu har vi genomfört rensning i våra cykelförråd och fraktat bort de cyklar som fortfarande har sina märklappar kvar och verkar sakna ägare. De bortfraktade cyklarna är dokumenterade och kommer att förvaras i 3-6 månader innan de tillfaller återvinningsfirman.


Har du glömt att ta bort märklappen på dina tillhörigheter kan du kontakta styrelsen på info@brflugnvattnet1.se. Några finare cyklar där märklappen inte är borttagen har undantagits från rensningen då vi tror att det borde finns en ägare i föreningen.


Nästa steg är att rensa i barnvagnsförråden. Med anledning av att barnvagnsförrådet på Båtbyggargatan 34 är så litet kommer alla saker som inte är barnvagnar att flyttas till något av cykelförråden på Vävar Johans gata 13.


81 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Föreningslokalen/övernattningslägenheten

Bästa BRF-medlemmar Vi har i dagarna fått in stora avbokningar på föreningslokalen och då efterfrågan tidigare varit väldigt hög här under sommaren så vill vi informera om att det nu finns en hel del

Påminnelse: Renovering av hissar

Idag måndagen den 8 juli påbörjas byten av bälten för föreningens hissar. Arbetet är planerat till att ta ca 1,5 arbetsdag per hiss. Arbetet kommer att påbörjas på Rorgängargatan 2 för att sedan forts

Renovering av hissar

Måndagen den 8 juli påbörjas byten av bälten för föreningens hissar. Arbetet är planerat till att ta ca 1,5 arbetsdag per hiss. Arbetet kommer att påbörjas på Rorgängargatan 2 för att sedan fortsätta

Comments


bottom of page