top of page

Viktig information gällande kommande arbete i garaget

Uppdaterat: 5 okt. 2023

Nordstaden kommer att tillsammans med fogfria ytor utföra underhålls- och förbättringsåtgärder i garaget genom att lägga hålkärl längs alla väggar och pelare mot golvet. Med anledning av detta behöver vi få tillträde till samtliga burar för att kunna genomföra arbetet.


Arbetet kommer att utföras från måndag 9/10 – onsdag 11/10 enligt följande tidsplan:

Måndag 9/10: Garageplats 1-10 och 46-54 samt MC platser.

Tisdag 10/10: Garageplats 11-29.

Onsdag 11/10: Garageplats 30-45.


Under dagen när arbete ska utföras vid er garageplats får ni ej parkera i garaget. De andra två dagarna ska ni parkera så nära gallerfronten som möjligt så att om det skulle behövas kan arbete utföras även då.

134 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Byte av matta på loftgångarna

KVM Roslagen har fått i uppdrag av Nordstaden och styrelsen för Brf Lugnvattnet 1 att byta ut mattan som ligger på loftgångarna och justera marksten som ligger under mattan. Arbetet startar tisdag 28/

Garagestädning

Måndagen den 3 juni städar Coreclean vårt garage. Städningen pågår mellan kl.08:00-16:00., så under den tiden ska burarna lämnas helt tomma och olåsta. Detta för att minimera risker samt uppnå bästa r

Kallelse till årsstämma i BRF Lugnvattnet 1

Styrelsen för Bostadsrättsföreningen Lugnvattnet 1 kallar härmed föreningens medlemmar till årsstämma. Datum: 2024-06-02 Tid: 13.00 Förfarande: Fysiskt stämma i föreningens gemensamma lokal på Rorgäng

Comentários


bottom of page